Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie na recenzję ulubionej, ostatnio przeczytanej książki.

Informacje o konkursie

Wyzwanie związane z czytaniem książek

Zachęcam do podjęcia wyzwania związanego z czytaniem książek, które... - do wyboru jest kilka możliwości np. napisane przez kobietę; nie są lekturą itd.  Szczegóły na plakacie.

to my dzieci swiata

Książki znajdujące się na liście poruszają ważne tematy takie jak : tolerancja, różnorodność, akceptacja. Zapoznanie się z nimi pozwoli Wam lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Szczegółowe informacje i zapisy w bibliotece szkolnej.

Pandemia sprawiła, że musieliśmy zostać w domu. Czas kwarantanny wypełniamy pracą, nauką, ale też rozrywką. Dla wielu z nas wielką przyjemnością jest czytanie książek.  W wielu domach biblioteczki tworzone są od pokoleń.

W zbiorach biblioteki posiadamy wspaniałe książki, które przedstawiają rozmaite przejawy dyskryminacji uwrażliwiają czytelników na prześladowanie.

A dyskryminować można z wielu powodów: koloru skóry, kraju pochodzenia, wyznawanej wiary, płci, orientacji seksualnej. Wyśmiewamy innych z powodu ich niepełnosprawności, choroby albo poglądów. Dzięki tej lekturze poznacie gorycz niewolnictwa, rasizmu, nazizmu, antysemityzmu, dyskryminację ze względu na płeć, wygląd, czy niepełnosprawność. Uwrażliwmy nasze serca na innych i sprawmy by słowo dyskryminacja stało się  słowem zapomnianym!

Święta z dawnych lat - kolekcja kartek pocztowych ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Z okazji nadchodzących świąt WiMBP przygotowała niezwykłą wystawę świątecznych kartek pocztowych. Koniecznie zobaczcie jak kiedyś wyglądały kartki świąteczne, na których wysyłano sobie pocztą życzenia.  Kolekcja dawnych kartek pocztowych

 

Wyniki konkursu na plakat "Dlaczego warto czytać książki?"

bibliotekaNasza biblioteka przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu pojawiło się u nas wiele wspaniałych nowości książkowych.

Już niedługo egzamin ósmoklasisty. To ważny sprawdzian wiedzy dla każdego ucznia VIII klasy szkoły podstawowej. Ten swoisty test do liceum/technikum ma wpływ na przyszłość, ponieważ na podstawie jego wyników wybiera się szkołę średnią. 

Zapraszam serdecznie do obejrzenia prezentacji, w której znajdziecie kilka porad przed egzaminem.

Nasza biblioteka przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu pojawiło się u nas wiele wspaniałych nowości książkowych. Biblioteka jest czynna codziennie, zamówienia na książki można składać poprzez dziennik elektroniczny lub adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowościami. Na początek wybrane książki dla najmłodszych czytelników

Książki dla najmłodszych

 

 

Partnerzy i linki

 soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.