Wstęp deklaracji

Zespół Szkół nr 32 w Bydgoszczy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 61 im. Bohaterów Westerplatte oraz Przedszkola nr 24 wchodzących w skład Zespołu Szkół nr 32 w Bydgoszczy (www.zs32.bydgoszcz.pl)

Dane teleadresowe jednostki:

Zespół Szkół nr 32

ul. Krucza 5a

85-308 Bydgoszcz

tel/fax.: 52 373 25 30

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data publikacji strony internetowej: 2016-30-31

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-17

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

– linki w serwisie otwierają się w tym samym oknie, jednak z uwagi na pewne ograniczenia systemowe mogą się zdarzyć sytuacje, w których będą się one otwierały w nowym oknie nie informując o tym użytkownika,

– linki prowadzące do podstron z menu otwierają się w oddzielnych oknach

– zamieszczone informacje w postaci załączników są w postaci plików PDF oraz skanów z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji,

– mogą się zdarzyć sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu:

  • cel linku nie jest odpowiednio określony,
  • załączniki nie posiadają informacji na temat wielkości i formatu pliku,
  • pewne grafiki nie zawierają tekstów alternatywnych oraz wersji tekstowej,
  • niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów,

Ułatwienia na stronie internetowej

Strona posiada dostosowanie dla osób słabowidzących w postaci powiększenia i pomniejszenia wyświetlanego tekstu (A+, A-)

Data sporządzenia deklaracji

Deklarację sporządzono dnia 2020-09-20

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Zespołu Szkół nr 32 w Bydgoszczy.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Ilona Husar 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 52 373 25 30

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenie przez obszar kontroli.

Wejście do Zespołu Szkół nr 32 jest usytuowane od  ul. Jaskółczej. Do budynku wchodzi się dwoma wejściami. Do Szkoły Podstawowej Nr 61  prowadzi wejście główne przy portierni. Jest zadaszone i wykonane z kilku stopni schodowych. Wejście do Przedszkola nr 24 znajduje się na końcu budynku i prowadzi bezpośrednio z poziomu dziedzińca. Nie jest zadaszone. Każde wejście do szkoły/ przedszkola jest monitorowane. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.

2. Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

W budynku  szkoły korytarze,   schody i  balustrady schodów  są zgodne z prawem budowlanym. W budynku czterokondygnacyjnym nie ma wind, które umożliwiałyby  osobom niepełnosprawnym przedostanie się na niższe/ wyższe kondygnacje. 

3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych

W budynku szkoły  nie ma zamontowanych platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. 

4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych

Na terenie placówki nie ma parkingu  z wyznaczonym miejscem postojowym dla pojazdów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Na dziedzińcu szkoły znajduje się parking przeznaczony dla pracowników. Przy ul. Jaskółczej wzdłuż chodnika znajdują się miejsca umożliwiające zatrzymanie samochodu dla osób przywożących dzieci/ uczniów do przedszkola/ szkoły.

5. Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza   języka migowego na miejscu   lub online.  W przypadku braku takiej możliwości, taką informacją należy zawrzeć.

Na terenie Zespołu Szkół nr 32 nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

6. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym.

 

 

Partnerzy i linki

ROK NATO logo niebieskie z tłem 

BMMU Logo Poziom internet PL

soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

polityka prywatności logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.