Wszawica to nie wstyd, po prostu trzeba działać.  

Jeżeli istnieje ryzyko zarażenia się wszawicą, powinniśmy znacznie częściej przeglądać włosy na głowie naszego dziecka – co najmniej raz na tydzień. Informacje

Pierwszym, najbardziej charakterystycznym objawem wszawicy, który możemy zaobserwować (już nawet podczas myślenia o nieproszonych gościach) jest świąd skóry głowy. Jest na tyle uciążliwy, że dziecko odruchowo drapiąc się, powoduje powstanie mikrourazów, strupków na głowie, w skrajnych przypadkach może również dojść do wyrywania sobie włosów i powstawania przeczosów.

Na terenie naszej szkoły odbędzie się nadzorowane szczotkowanie zębów preparatem fluorkowym. Zabieg ten przeprowadza się w klasach I-VI sześciokrotnie co sześć tygodni w ciągu roku szkolnego. Koszt jednego kompletu szczoteczek tj. 6 szt. wynosi 3,00 zł. Pieniądze należy przekazać wychowawcy klasy w terminie do 22.09.2023.

Jak radzić sobie z mową nienawiści w Internecie?

Internet od miesięcy jest główną przestrzenią nauki, rozrywki formą podtrzymywania relacji międzyludzkich.

Cyberprzemoc to zjawisko, które często dzieje się poza wzrokiem rodziców. Może dotknąć każdego – i dobrego ucznia, i tego, który na lekcjach radzi sobie nieco gorzej. Sprawdźcie, jak chronić swoje dziecko w sieci.

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

Procedury postępowania oraz wykaz instytucji.

STOWARZYSZENIE „ALWERNIA” zaprasza do udziału w programie psycho-edukacyjnym „Pierwszy krok ku pełni życia”

W ramach wspierania uczniów zdolnych w okresie od kwietnia do grudnia 2019 r. realizowane będą następujące projekty skierowane do zdolnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych i klas gimnazjalnych:

Nasza szkoła, to nie tylko siedzenie w ławkach. Dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów.

Co czwarty Polak myśli, że  czad można rozpoznać po zapachu lub dymie...

Partnerzy i linki

ROK NATO logo niebieskie z tłem 

BMMU Logo Poziom internet PL

soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

polityka prywatności logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.