W zbiorach biblioteki posiadamy wspaniałe książki, które przedstawiają rozmaite przejawy dyskryminacji uwrażliwiają czytelników na prześladowanie.

A dyskryminować można z wielu powodów: koloru skóry, kraju pochodzenia, wyznawanej wiary, płci, orientacji seksualnej. Wyśmiewamy innych z powodu ich niepełnosprawności, choroby albo poglądów. Dzięki tej lekturze poznacie gorycz niewolnictwa, rasizmu, nazizmu, antysemityzmu, dyskryminację ze względu na płeć, wygląd, czy niepełnosprawność. Uwrażliwmy nasze serca na innych i sprawmy by słowo dyskryminacja stało się  słowem zapomnianym!

pdfTolerancja.pdf

Partnerzy i linki

 soit logo

nabor 1

egzamin osmoklasisty matematyka logo

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Budząca się szkoła

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.