Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu - DBI. Dzień ten obchodzony był 7 lutego 2023. Był to czas ferii, po powrocie do szkoły podjęliśmy działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

W ramach lekcji informatyki uczniowie tworzyli dialogi, prezentacje, komiksy, chmury wyrazowe. Podczas zajęć z wychowawcą również realizowano lekcje bezpieczeństwa w sieci. W ramach SU odbył się konkurs DBI. Zachęcamy do obejrzenia projektów naszych uczniów.

Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu DBI. Dzień ten obchodzony był 8 lutego 2022. Podjęto działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Inspiracją uczniów w tych przedstawieniach był Fowizm - nurt niezwykle barwny. Połączenie jego- ze światem współczesnym- pełnym przekazów audiowizualnych dało niebanalne połączenie. Zobaczcie sami..:)

Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu DBI. Dzień ten obchodzony był 9 lutego 2021, zaś w szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu TBI. W związku z tym podjęto szereg działań, aby dotrzeć z informacją do każdego ucznia, sprowokować go do refleksji nad korzyściami i zagrożeniami płynącymi z Internetu.

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu uczniowie  klas młodszych na zajęciach szkolnych i w domu wraz z Rodzicami zagłębili się w temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Na zajęciach dzieci oglądały filmy z pakietów edukacyjnych " Owce w sieci", "Przygody Plika i Foldera w sieci", "Asy z Internetu", przestrzegające przed nieprzemyślanymi działaniami w Internecie, tworzyły plakaty ostrzegające przed czyhającymi niebezpieczeństwami.

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu klasa 7c ogłosiła konkurs dla klas.

Zadaniem uczniów było przygotowanie: quizu, krzyżówki, ulotki, nagranie filmów.

Prezentujemy zadania wykonane przez klasy.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji...

Marcel Gabrysia Jagoda

Zachęcamy do obejrzenia memów...

Memy

Uczniowie klas 8 przygotowali chmurę wyrazową, zachęcamy do obejrzenia... 

Chmura wyrazowa

Prezentujemy dialogi przygotowane przez uczniów klasy 6a w aplikacji Scratch na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Paweł Paulina Kajtek Igor Zuzia Kaja Wiktor Celina

Partnerzy i linki

ROK NATO logo niebieskie z tłem 

BMMU Logo Poziom internet PL

soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

polityka prywatności logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.