Mamy to!🏆

 

Nasza szkoła została wyróżniona w konkursie @Phoenix Kids na najbardziej aktywną szkołę w Polsce!!!  

22 czerwca 2022 sekcja ekologiczna Szkolnego Koła Wolontariatu zasiała rośliny miododajne tkj acelia błękitna, gryka zwyczajna, ogórecznik lekarski, kocimiętka właściwa, nostrzyk biały, koniczyny, lucerna, mniszek lekarski, nawłoć pospolita, chaber bławatek, świerzbnica polna, rzepak, mięta, melisa, macierzanka zwyczajna, nawłocie, oset, pierwiosnek, wyka ptasia i żywokost. Pozwoliło nam to zrozumieć, że różnorodność jest cechą natury, niezbędną dla równowagi biologicznej. Nie jest źle różnić się! Dziękujemy sekcji ekologicznej za tak aktywny udział w wydarzeniu!

9 czerwca w naszej szkole, w ramach Festiwalu 8 kultur miał miejsce pokaz mody. Przy dźwiękach rytmicznej muzyki nasi modele i modelki prezentowali odzież charakterystyczną m.in dla Stanów Zjednoczonych, Francji, Grecji. Publiczność miała okazję wcielić się w rolę mieszkańca Japonii.

21czerwca uczniowie z naszej Szkoły uczestniczyli w Przedwakacyjnych warsztatach pierwszej pomocy.

Dowiedzieliśmy się m.in jak reagować gdy człowiek traci świadomość, kiedy nie oddycha, jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać. Zgromadzona młodzież charakteryzowała się ogromną wiedzą w temacie pierwszej pomocy. Mamy nadzieję, że podczas wakacji uczniowie skorzystają z nabytej wiedzy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Podczas uroczystej Gali Liderów projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna, w obecności Prezydenta Bydgoszczy, Pana Rafała Bruskiego, nagrodzeni zostali najbardziej zaangażowani w pracę projektu uczniowie, nauczyciele i szkoły. Po raz czwarty wręczono też nagrody KOSTKA dla najbardziej wyróżniających się młodych bydgoskich społeczników.

Już po raz czternasty w naszej szkole wręczyliśmy oskary, jedyne nagrody w mieście, w których to młodzież nagradza młodzież. Najwięcej, bo aż dwie statuetki (na 12 możliwych), zdobyła Marcelina Bukowska z 8b. Nagrody wręczono też 13 przedmiotowcom roku, najbardziej zaangażowanym uczniom w pracę szkoły i miasta, a także Uczniowi Roku – Kindze Wardackiej z kl 8c oraz Klasie Roku – klasie 7b. Po raz dziewiąty wprowadziliśmy też szczególnie zasłużonych uczniów do szkolnej Galerii Sław. W tym roku zaszczyt ten przypadł Kindze Wardackiej, Amelii Michalskiej i Julii Zukier. Laureatom gratulujemy.

Otwarcie Gaju Kultur Świata w Parku Tolerancji 

Szkolne Koło Wolontariatu podsumowuje swoją działalność w roku szkolnym 2021/22
niewiele ci moge dac logo

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Relacja z wycieczki do Poznania - Galeria

6 czerwca uczniowie klas drugich wyruszyli na trasę leśnej ścieżki dydaktycznej usytuowanej w Puszczy Bydgoskiej. Trasa ścieżki jest urozmaicona i ciekawa, a na jej szlaku znajdują się tablice z ciekawostkami na temat lasu i jego mieszkańców oraz mnóstwo małych tabliczek opisujących gatunki drzew. Dzieci zapoznały się z warstwową budową lasu, poznały gatunki zwierząt i roślin występujących w Puszczy Bydgoskiej. Pod koniec wycieczki pan leśniczy pokazał sosnę z dziuplami, w których mieszkają pisklęta dzięciołów. Po powrocie do leśniczówki każdy z apetytem zjadł kiełbaskę z grilla i chrupiącą bułkę. Na pamiątkę pobytu w Puszczy Bydgoskiej dzieci otrzymały breloczki z logo Lasów Państwowych.

Partnerzy i linki

 soit logo

nabor 1

egzamin osmoklasisty matematyka logo

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Budząca się szkoła

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.