Zapraszamy na wirtualną wystawę prac plastycznych Międzyszkolnego Konkursu "Kosmos oczami dziecka"

Nasza szkoła dołączyła do ponad 30 bydgoskich szkół, które włączyły się w realizację projektu miejskiego ,,Dam Ci tlen, a smog i co2 zjem”. Projekt został zorganizowany z inicjatywy aktywistów z Bydgoskiego Alarmu Smogowego. Jesienią w ramach tej akcji na terenie szkoły zostały posadzone krzewy i drzewa.

Po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji  ,,Żonkile”, organizowanej przez Muzeum POLIN z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcji towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”. Uczniowie klas 4-8 na lekcjach historii rozmawiali o kulturze żydowskiej, znaczeniu tolerancji i szacunku wobec innych narodów i wobec każdego człowieka. Obejrzeli premierowe filmy przygotowane specjalnie na tę okazję przez pracowników Muzeum. Do akcji włączyli się także uczniowie klasy 2b, którzy tak jak ich starsi koledzy przygotowali z okazji 19 kwietnia papierowe żółte żonkile – symbol pamięci o powstaniu. Żonkile pojawiły się także na zdjęciach profilowych naszych uczniów.  Wspólnie stworzyliśmy galerię zdjęć pt. ,,Żonkile na dłoni”.

Nasze miasto 19 kwietnia obchodziło swoje urodziny, czyli 675. rocznicę nadania mu przez Kazimierza Wielkiego praw miejskich. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w lekcjach, na których odczytali akt lokacji miasta i rozpoznawali zabytki Bydgoszczy na dawnych i współczesnych fotografiach. W ramach zadania dodatkowego z historii wykonali też kartki urodzinowe  i ułożyli życzenia. A czego młode pokolenie życzy Bydgoszczy? Tego dowiemy się z prac uczniów…

Koło Ekologiczne "Agencja Zielonych Uczynków" z okazji Dnia Ziemi zachęca do obejrzenia prezentacji z quizem o tym, jak chronić naszą planetę.

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do Świata baśni

Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny "Pomagaj razem z nami!” zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły pomysłowe i ciekawe prace, które możecie zobaczyć w galerii poniżej.

Plansza Bierzemy udział w akcji Żonkile

Nasza szkoła bierze udział w akcji ,,Żonkile" - jest to akcja upamiętniająca 19 kwietnia rocznicę  wybuchu powstania w getcie warszawskim. O tych wydarzeniach będziecie się uczyć na lekcjach historii w dniach  19 - 22 kwietnia. Materiały przygotowane przez Muzeum POLIN zostały dostosowane do Waszej grupy wiekowej i poruszają temat tolerancji, wzajemnej pomocy i szacunku dla innych narodów.

29 marca 2021 roku odbył się  już po raz dziewiętnasty konkurs ortograficzny o tytul Mistrza ortografii klas 4-8. Ze względu na pandemię miał on formę zdalną. Uczniowie z poszczególnych klas wykonywali zadania siedząc w domach przed kamerami swoich komputerów.

W dniach od 15-19 marca w ramach akcji edukacyjnej uczniowie naszej szkoły poszerzali wiedzę o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu. Mózg to prawdziwy Superbohater? Dzięki niemu potrafimy czytać książki, zapamiętywać przepisy na ulubione dania, złożyć nawet najbardziej skomplikowaną konstrukcję z klocków LEGO, uczyć się obsługiwać nowe urządzenia, pamiętać wspomnienia sprzed wielu lat.

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.