We wtorek (12.10.2021r.) dzieci ze świetlicy szkolnej zaangażowały się w akcję  Szkolnego Koła Wolontariatu - "Szkolne pole nadziei". W ramach akcji  sadziliśmy cebulki żonkili, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Mieliśmy okazję porozmawiać o tym, czym jest wolontariat.

„Sztuka jest wieczną wiosną. Sztuka jest ciepłym wiatrem, od którego śniegi topnieją.” (Konstanty Ildefons Gałczyński). Przedstawiamy wiosenne dzieła dzieci:

W dniach 27.09-30.09. 2021r. wzięliśmy udział w obchodach Dnia Patrona Szkoły. Z tej okazji cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu poświęconym Bohaterom Westerplatte,  którzy we wrześniu 1939 r. przez siedem dni odpierali ataki hitlerowskiego najeźdźcy. W świetlicy szkolnej uczniowie klas 1-3 wysłuchali nagrania słów Jana Pawła II skierowanych do młodzieży podczas pielgrzymki na Westerplatte, dowiedzieli się dlaczego oddajemy cześć bohaterom.

Tydzień Mózgu to globalna kampania mająca na celu popularyzowanie badań nad mózgiem, a także zwiększanie świadomości społecznej na temat postępów i korzyści z badań mózgu. Pierwszy Tydzień Mózgu odbył się w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczna akcja edukacyjna miała na celu popularyzowanie wiedzy o funkcjonowaniu mózgu.

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji dzieci dowiedziały się jakie witaminy kryją w sobie te pyszne owoce. Następnie wykonały jabłuszkowe stempelki. Na zakończenie zajęć wszyscy zajadaliśmy się zdrowymi, soczystymi jabłkami.

W odpowiedzi na zaproszenie Prezydenta Miasta Bydgoszczy do konkursu dla klas I-III, na kartkę wielkanocną z motywem bydgoskim, Nasze Świetliczaki przygotowały prace konkursowe, które prezentujemy. Podczas wykonywania pracy wszyscy dobrze się bawili, zapanowała prawdziwa atmosfera świąt.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.Opowiadanie „The Dot” , którego bohaterką jest mała Vashti  (nieśmiała dziewczynka, która nie wierzyła w swoje możliwości), poruszyło naszych świetliczaków. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów oraz wzięcia udziału w zabawach rozwijających kreatywność. Powstały przepiękne kropkowe prace plastyczne.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu międzyświetlicowego "Na ratunek 112" za piękne i staranne i przemyślane prace. Konkurs był organizowany przez SP nr 65 w Bydgoszczy.

Z wielką radością ogłaszamy, że nasi uczniowie zajęli :
I miejsce: Maja Grochowalska kl.3a
II miejsce: Maja Stefan oraz Julia Stefan kl.2b

III miejsce: Natalia Grabowska kl. 1b

W myśl Gabriella Rotha : "Bezruch jest chorobą, ruch jest powrotem do zdrowia", my-świetliczaki nie zapominamy o dobrej zabawie i ruchu! :)

3 marca w Japonii we wszystkich domach, w których mieszkają dziewczynki, obchodzone jest święto zwane Dniem Dziewczynek. Z tej właśnie okazji  wystawia się przepiękne zestawy lalek, komplet składa się z 15 lalek z których najważniejsze to cesarz i cesarzowa. Lalki są bardzo kosztowne i  przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jeżeli to niemożliwe, dziadkowie lub rodzice kupują go dziewczynce na pierwsze święto Hina-matsuri.

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo