Zachęcamy do obejrzenia prezentacji.

Przekraczając próg świetlicy, z pewnością nikt nie może mieć wątpliwości, jakiej porze roku poświęcono szczególną uwagę. Mowa rzecz jasna o złocistej jesieni, którą z entuzjamem przywitali nasi Świetliczakowie. Uczynili to tworząc rozmaite prace plastyczne, które z przyjemnością mamy szansę zaprezentować. "Przyrodę ogarnia jesień i jesiennie robi się we mnie i wokół mnie"- Johann Wolfgang.

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. W naszej świetlicy cieszył się dużą popularnością. Dzięki naszym nauczycielom bawiliśmy  się słowami, tworzyliśmy nowe wyrazy, węże wyrazowe, układaliśmy zdania. Dużo radości dostarczyły nam gry edukacyjne na tablicy interaktywnej.
Popatrzcie sami:)

Z okazji Dnia Patrona Szkoły dzieci w świetlicy wykonały ciekawe  prace plastyczne, a z klocków ułożyły Pomnik Bohaterów Westerplatte.

W czasie oczekiwania na ferie zimowe, rozmawialiśmy w świetlicy m.in o zasadach bezpieczeństwa w czasie pobytu, zabaw na świeżym powietrzu. Przedstawiamy również prezentację, która zawiera treści naszej rozmowy. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy 15 września. Obejrzeliśmy krótki film edukacyjny pt. "Kropka",wzięliśmy udział w zadaniach rozwijających naszą kreatywność i odwagę. Powstały ciekawe kropkowe prace plastyczne w wykonaniu naszych świetliczaków.

W oczekiwaniu na mroźną, białą zimę powstały w świetlicy liczne prace plastyczne przygotowane przez dzieci. Zachęcamy do ich obejrzenia.

21 maja przypadał Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej. Z tej okazji w naszej świetlicy szkolnej odbył się Tydzień Różnorodności, podczas którego przeprowadziliśmy wiele rozmów na temat tolerancji, równości i dyskryminacji. Dzieci wspólnie kolorowały obraz w rozmiarze XXL, zaznaczały na mapie Polski miejsce, w które zaprosiłyby swoich zagranicznych kolegów i koleżanki.. Braliśmy również udział w zajęciach “Czy to źle różnić się?” prowadzonych przez p. Dominikę.

Za nami tydzień profilaktyki, był to czas, w którym omówione zostały zagadnienia z zakresu zdrowia, tolerancji, uzależnień oraz hobby. Dzieci w świetlicy rozwiązywały liczne zadania, brały udział w wielorakich pogadankach, a także tworzyły prace plastyczne w postaci plakatów czy rysunków. Prezentujemy galerię zdjęć, która przedstawia wspomniany okres.

W kwietniu obchodziliśmy Tydzień Uśmiechu. Dzieci ubrały się śmiesznie i kolorowo, np. dwie różne skarpetki. Ćwiczyliśmy różne rodzaje śmiechu, rozmawialiśmy o dobroczynnym wpływie śmiechu na nasze zdrowie. Towarzyszył nam taniec i zabawa. Wspólnie wykonaliśmy ilustrację do wiersza J.Tuwima "Cuda i dziwy", która stanowiła dekorację naszej świetlicy :) . 

Partnerzy i linki

 soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.