Za nami  półrocze i szereg ciekawych wydarzeń w których realizację były zaangażowane dzieci ze świetlicy.  Uczestniczyły w pogadankach, zajęciach plastycznych, oglądały filmy edukacyjne, wykonywały różne zadania i gazetki tematyczne. Przy okazji dobrej zabawy nabywały nowe umiejętności i wzbogacały wiedzę dotyczącą min. praw i obowiązków dzieci (Dzień Praw Dziecka). Uczyły się, jak okazywać życzliwość w relacjach koleżeńskich i z osobami dorosłymi(Dzień Życzliwości).

Nastał okres wiosny, a wraz z nim nastąpiły zmiany w świetlicowej aurze. Nie zapomnieliśmy także o Świętach Wielkanocnych. Za sprawą dzieci świetlica nabrała wiosennych oraz świątecznych akcentów, dzięki licznym pracom w ich wykonaniu. Zamieszczamy je w tym miejscu i zapraszamy do ich obejrzenia.

Składkę świetlicową w kwocie 50 zł ( składka roczna, można rozłożyć na 2 semestry) wpłacamy na konto Rady Rodziców  w tytule wpisując: SKŁADKA ŚWIETLICOWA, IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, KLASA.

Rada Rodziców przy SP nr 61 w Bydgoszczy, nr konta:

64 1240 1183 1111 0010 8868 1134

Z okazji Tygodnia Mózgu, dzieci miały możliwość rozwiązywania rozmaitych zadań na myślenie, brały udział w różnych grach ale także ćwiczeniach relaksacyjnych, które korzystnie wpływają na ludzki mózg. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego okresu.

Już na samym starcie przywitania ze szkołą, dzieci w świetlicy wykazywały się niezwykłą wyobraźnią i wymyślały wiele ciekawych pomysłów na czynny odpoczynek. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wrześniowego okresu.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji.

W dniu 23 maja świetliczaki włączyły się w akcję Szkolnego Klubu Wolontariatu wspierając uczniów podczas egzaminu. Przygotowywały z wychowawcami gazetkę i wręczały wspierające cytaty.

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. W naszej świetlicy cieszył się dużą popularnością. Dzięki naszym nauczycielom bawiliśmy  się słowami, tworzyliśmy nowe wyrazy, węże wyrazowe, układaliśmy zdania. Dużo radości dostarczyły nam gry edukacyjne na tablicy interaktywnej.

Popatrzcie sami:)

Dzień dziecka w świetlicy na wesoło i tanecznie

W czasie oczekiwania na ferie zimowe, rozmawialiśmy w świetlicy m.in o zasadach bezpieczeństwa w czasie pobytu, zabaw na świeżym powietrzu. Przedstawiamy również prezentację, która zawiera treści naszej rozmowy. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji