3 marca w Japonii we wszystkich domach, w których mieszkają dziewczynki, obchodzone jest święto zwane Dniem Dziewczynek. Z tej właśnie okazji  wystawia się przepiękne zestawy lalek, komplet składa się z 15 lalek z których najważniejsze to cesarz i cesarzowa. Lalki są bardzo kosztowne i  przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jeżeli to niemożliwe, dziadkowie lub rodzice kupują go dziewczynce na pierwsze święto Hina-matsuri.

Z tą piękną japońską tradycją miały możliwość zapoznać się dzieci uczęszczające do świetlicy, spróbowały też swoich sił i złożyły z kół podobizny tradycyjnych laleczek z drewna  kokeshi.

 Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.