Po 148 latach zaborów 20 stycznia 1920 polskie wojsko pojawiło się na ulicach Bydgoszczy.
W naszej szkole uczciliśmy pamięć bohaterów tamtych przełomowych wydarzeń. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie rozpoznawania zdjęć dawnej i współczesnej Bydgoszczy oraz w ogłoszonym wcześniej konkursie na wykonanie pracy przestrzennej.

W kategorii klas 4-5 zwyciężyła klasa 4a, natomiast w kategorii klas 6-8 klasa 6a. Zostały także nagrodzone cztery prace w indywidualnym konkursie pt. ,,Bydgoski zabytek”, które wykonały uczennice z kl. 6a: Martyna, Marika, Marianna i Zuzanna.
Po szkolnych obchodach poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w bydgoskich uroczystościach. O godz. 12 w bydgoskiej katedrze rozpoczęła się msza z okazji rocznicy. Potem odbyły się na Starym Rynku miejskie uroczystości z udziałem kompanii honorowej oraz przedstawicieli policji, straży pożarnej i innych służb mundurowych. W uroczystościach wzięli udział prezydent miasta Rafał Bruski, radni miasta, wojewoda kujawsko-pomorski i wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego oraz parlamentarzyści z regionu i członkowie organizacji kombatanckich. Na Stary Rynek przybyła także grupa rekonstruktorów ubranych w mundury powstańców wielkopolskich, którzy dołączyli do kolumny kompanii honorowej. Na zakończenie uroczystości orkiestra wojskowa odegrała patriotyczne piosenki.

Relacja z uroczystości Zobacz galerię zdjęć