Jak wygląda Wasz dzień

Drodzy uczniowie, zastanówcie się jak wygląda Wasz dzień. Przeanalizujcie ile czas poświęcacie na poszczególne czynności. Zerknijcie sobie do punktów, które powinny być zawarte w Waszym harmonogramie dnia (załącznik) i dopiszcie ile czasu poświęcacie na dany obszar.

Może chcecie coś zmienić – coś dodać lub coś wykreślić? Pamiętajcie o tym jak dobra organizacja dnia ułatwia funkcjonowanie. Dzięki temu nie zaniedbujemy żadnej sfery. Ważne jest, aby we wszystkich obowiązkach, które wykonujecie nie zapomnieć o zbilansowanej diecie i odpowiedniej dawce snu. Jest Wam to potrzebne do prawidłowego rozwoju. Dobrą praktyką jest tak zorganizować swój czas, aby najpierw wykonać swoje obowiązki – związane ze szkołą oraz domem – a potem zapewnić sobie czas na odpoczynek lub realizację swojej pasji. Zapewnia to wewnętrzny spokój – mogą się pobawić, poczytać lub posłuchać muzyki, bo załatwiłam/em wszystko, co należy do moich powinności.

Wydrukujcie sobie proponowany przeze mnie harmonogram dnia i ustalcie ile czasu na daną strefę przeznaczycie. Skonsultujcie to z rodzicami i harmonogramy przywieście sobie w widocznym miejscu, np. nad biurkiem. Będziecie mogli każdego dnia zadbać o właściwą organizację swojego czasu.

I jeszcze jedno:

zorganizujcie sobie odpowiednią przestrzeń do nauki. Co to oznacza?

 • uporządkujcie biurko, aby nie było na nim natłoku przedmiotów – wtedy nie będą one Was rozpraszały

 • zadbajcie o to, by mieć przy sobie potrzebne pomoce dydaktyczne – np. akcesoria do matematyki

 • zadbajcie o odpowiednie światło, aby nie męczyć swojego wzroku i pamiętajcie, aby zachować prawidłową postawę kręgosłupa (trzeba o niego dbać, będzie Wam służył całe życie

 • zadbajcie też o to, aby pokój, w którym odrabiacie lekcje był dobrze przewietrzony, świeże powietrze nie spowoduje u Was szybkiego zmęczenia

 • bądźcie samodzielni w odrabianiu zadań:

  - starajcie się sami dochodzić do rozwiązań, poszukujcie informacji w dostępnych Wam źródłach. Będziecie mieć satysfakcję, że potraficie sami wywiązywać się z obowiązków szkolnych,

  - jeśli czegoś nie wiecie – pytajcie nauczycieli podczas konsultacji i spotkań. Macie prawo do zadawania pytań i do popełniania błędów – w taki sposób człowiek się uczy,

  - pomoc innych, np. rodziców niech dotyczy sprawdzania Waszej wiedzy, a nie Was

  wyręczania.

  Mam nadzieję, że jako organizatorzy swojego dnia spiszecie się na medal!

  pdfmój dzien.pdf

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.