Zostań przyjacielem książki – takie hasło przyświecało uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej klas 1a i 1b. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bajek i baśni. Przypomniano też o poszanowaniu książki i zasadach korzystania z biblioteki szkolnej.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza dzieci z klas drugich i trzecich na konkurs ze znajomości wierszy Jana Brzechwy pt. Kto to? Co to?. Konkurs odbędzie się 29 października 2019 roku o godzinie 13.25 w bibliotece szkolnej.

Biblioteka szkolna zaprasza dzieci z klas 1-3 na konkurs literacki pt. ”W zaczarowanym świecie Juliana Tuwima, który odbędzie się 17.03 na dużej przerwie o godzinie 13.25.

13 grudnia odbył się Quiz bożonarodzeniowy, który miał na celu sprawdzenie poziomu wiedzy na temat Świąt Bożego Narodzenia. Brali w nim udział uczniowie z klas szóstych i siódmych.

Biblioteka szkolna zaprasza klasy 1 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.”By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą” - termin oddania prac do 29 listopada.

W listopadzie zorganizowany został przez bibliotekę szkolną konkurs plastyczny dla klas pierwszych pod tytułem „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas 6 do udziału w V edycji Maratonu Frazeologicznego, który odbędzie się w dniach od 11.11 do 15.11, na każdej pierwszej dużej przerwie,w sali 210.

W dniach 19.11.2018 do 23.11.2018 odbyła się 4 edycja Maratonu Frazeologicznego dla szóstoklasistów.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas 4 – 5 na kolorowy konkurs frazeologiczny, który odbędzie się we wtorek 5 listopada na pierwszej dużej przerwie obiadowej ( 12.20 – 12.40) w bibliotece szkolnej.

W październiku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych klasy drugie uczestniczyły w Szkolnej Grze Literackiej.