Światowy Dzień Walki z Głodem

Od 30.09.2020 r. Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczyna zbiórkę artykułów żywnościowych w ramach akcji "Światowy Dzień Walki z Głodem", organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Zebrane produkty będą przekazane osobom najuboższym, które korzystają z pomocy PCK w Bydgoszczy.

Kampania Nasze Pola Nadziei

W środę  7.10.2019 o godzinie 15.30 w czasie spotkania  Szkolnego Klubu Wolontariatu  będziemy przed naszą szkołą sadzić cebulki wiosennych kwiatów.  Chcemy, aby wolontariusze  przez ten mały gest włączyli się w szlachetną kampanię „Pola Nadziei”. Symboliczne sadzenie roślin oznacza chęć niesienia nadziei i pomocy innym.

Spotkanie wolontariuszy

Pierwsze  zebranie wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu odbyło się 23 września 2020 r. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 8a, 7c i 7b. W spotkaniu on-line uczestniczyło 9 osób. Na zajęciach wyjaśniono: Co to jest wolontariat? Kim jest wolontariusz? Jakie są obszary działania wolontariatu? Omówiono  zasady współpracy, sposoby przekazywania informacji, jak również plan działań na rok szkolny 2020/2021. Jedenaścioro wolontariuszy jest już  gotowych do pracy!

Zachęcamy uczniów do działalności  na rzecz potrzebujących.

Niewiele Ci mogę dać...

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i planem pracy SKW.

Pierwsze spotkanie SKW
Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie SKW, które odbędzie się w środę 23 września online. Link do spotkania został wysłany na pocztę uczniowską w domenie szkolnej G Suite.
Opiekunowie SKW

deklaracja dostepnosci logo