Udział w zbiórce trwałej żywności z okazji Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem

Dnia 16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem i tego dnia pojechałyśmy do siedziby PCK, aby wręczyć zebraną żywność przez uczniów naszej szkoły. Przekazałyśmy dla najbardziej potrzebujących pięć toreb żywności.

Sprzątanie grobów na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej

Przypominamy, iż w dniu 28.10.2019r. (poniedziałek), w godzinach od 15.20 do 16.40, uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wezmą udział jako wolontariusze w akcji sprzątania grobów żołnierzy na cmentarzu przy ulicy Kcyńskiej.
Potrzebne będą: rękawiczki, worek na liście, grabki oraz symboliczny znicz / kwiaty.

Opiekunowie SKW

Zbiórka na rzecz schroniska

W naszej szkole trwa zbiórka darów na rzecz schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. Zbieramy: karmę mokrą i suchą, koce, ręczniki, zabawki i akcesoria dla psów i kotów. Przyniesione rzeczy należy składać do skrzyni na holu II piętra. Pojemnik się powoli zapełnia.

Nasze Pole Nadziei

7.10.2019 r. uczniowie klasy 6c, 7a, 8a, 8b i 8c, ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, posadzili ponad sto cebulek kwiatowych, w tym żonkili (symbolu zwycięstwa miłości nad śmiercią oraz wrażliwości i solidarności z osobami cierpiącymi), na klombie przy szkole.

Bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”.

„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić. (Antoine de Saint-Exupéry)