Kodowanie i programowanie

Kodowanie, programowanie – naukę programowania najlepiej rozpocząć już od najmłodszych lat. Ucząc się kodowania i programowania dzieci rozwijały kreatywność, twórcze i logiczne myślenie. Dzieci doświadczały również sprawczości, bo tworzyły, konstruowały coś co działa. Dodatkowo prowadzone przeze mnie w ramach Edu(R)Ewolucji zajęcia „Robotyki” uczyły też rozwijania problemów i przewidywania skutków użycia określonych rozwiązań oraz - co bardzo ważne – uczyły współpracy, wspólnego rozwiązywanie problemów i rozwijały fascynację robotyką.

Dzieci kodowały i programowały również podczas nauczania zdalnego. Wykorzystywały do tego wirtualną matę do kodowania oraz wirtualne puzzle do Ozobota. Przy pomocy tego narzędzia dzieci kodowały wirtualne trasy dla Ozobota.

KodowanieRobotykaMata do kodowaniaScratch i nie tylko

Filmiki:

video 1.mp4