Stosuję metodę zielonego ołówka, na zielono zaznaczam dzieciom to co zrobiły dobrze. Wraz z dziećmi nie koncentrujemy się więc głównie na popełnionych przez nie błędach wyróżnionych czerwonym długopisem, lecz na tym, co poprawne. Cieszy je widok tak podkreślonych „osiągnięć”, zaczynają rozumieć, że błędy są naturalnym elementem uczenia się. Poprawiając to co niepodkreślone uczą się np. poprawnej pisowni.

Ogromną radość sprawia dzieciom tzw. kontrola koleżeńska z zastosowaniem metody zielonego ołówka.

Lidia Mokarska – wychowawczyni klasy IIa

zielony olowek1 zielony olowek2 zielony olowek3 zielony olowek4 zielony olowek5 zielony olowek6 

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.