Uczniowie klas starszych uczcili Święto Niepodległości w piątek 8 listopada udziałem w apelu oraz o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Program artystyczny pt. „Polska u lekarza” przypomniał uczniom dzieje państwa polskiego w latach zaborów i w drodze do niepodległości. Uczniowie klas 8a i 8c wcielili się w role: lekarzy, Rzeczpospolitej, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Na ekranie wyświetlony został koncert, jaki w Stanach Zjednoczonych zagrał w tamtym czasie I. J. Paderewski. W przedstawieniu wystąpili także uczniowie klasy 4a, którzy wyjaśnili wszystkim, jak rozumieją słowo WOLNOŚĆ. W części muzycznej programu wystąpili zespołowo chłopcy z klasy 8a i klasy 4a. Jako solistka zaśpiewała Julia Grzella z kl. 6a, a Paweł Andryszczyk z kl. 5a zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenkę „Ułani, ułani”. Uczniowie zgromadzeni na holu przyłączyli się do wspólnego śpiewania.

Druga część obchodów odbyła się w sali gimnastycznej i rozpoczęła od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły, przy którym wszyscy zgromadzeni zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. 

Zobacz galerię zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu nagranego w czasie występu przez Szkolny Klub Filmowy KF7.

 Film

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.