Uczniowie klas starszych uczcili Święto Niepodległości w piątek 8 listopada udziałem w apelu oraz o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Program artystyczny pt. „Polska u lekarza” przypomniał uczniom dzieje państwa polskiego w latach zaborów i w drodze do niepodległości. Uczniowie klas 8a i 8c wcielili się w role: lekarzy, Rzeczpospolitej, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Na ekranie wyświetlony został koncert, jaki w Stanach Zjednoczonych zagrał w tamtym czasie I. J. Paderewski. W przedstawieniu wystąpili także uczniowie klasy 4a, którzy wyjaśnili wszystkim, jak rozumieją słowo WOLNOŚĆ. W części muzycznej programu wystąpili zespołowo chłopcy z klasy 8a i klasy 4a. Jako solistka zaśpiewała Julia Grzella z kl. 6a, a Paweł Andryszczyk z kl. 5a zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenkę „Ułani, ułani”. Uczniowie zgromadzeni na holu przyłączyli się do wspólnego śpiewania.

Druga część obchodów odbyła się w sali gimnastycznej i rozpoczęła od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły, przy którym wszyscy zgromadzeni zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu nagranego w czasie występu przez Szkolny Klub Filmowy KF7.

Film