31 maja nasza szkoła brała udział w Festiwalu Kultur organizowanym w ramach Miejskiego Projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna. Prezentowaliśmy kulturę Starożytnej Persji. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wystawę przedstawiającą najważniejsze zabytki,  historię języka perskiego, wazy zdobione tradycyjnymi perskimi motywami oraz model Mauzoleum Cyrusa I.

Odwiedzający naszą wystawę mieli okazję wybrać się na wirtualną wycieczkę do miasta Starożytnej Persji - Persepolis oraz poznać historię Imperium Perskiego, a na podsumowanie rozwiązać quiz on-line. Dla odwiedzających przygotowaliśmy też tradycyjny perski przysmak - chałwę oraz zakładki do książek z perskimi przysłowiami. Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w Festiwalu Kultur poznając tradycje innych kultur. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się szczególnie stoiska przedstawiające Epokę oświecenia, Japonii czasu szogunatu oraz Belle epoque. Podczas festiwalu odbył się również pokaz talentów Endorfina Show. Uczennica klasy 5b Milena Drążek zdobyła II miejsce w muzycznym pokazie talentów do lat 15, a Natalia Grabowska z klasy 2b III miejsce w tanecznym pokazie talentów do lat 10. Gratulujemy!

Fotorelacja Gazeta Wyborcza