Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Państwa szkoły oraz ich rodziców do wzięcia udziału w programie “Szkoła z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Program połączony jest z akcją “Bezpieczny Internet ONLINE” -  warsztatami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z sieci, nad którymi honorowy patronat objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

“Szkoła z Gigantami” to cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych.  Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

Szczegółowe informacje na temat warsztatów (linki poniżej):
Szkoła z Gigantami - warsztaty online z programowania w Scratchu (9-12 lat)
Szkoła z Gigantami - warsztaty online z programowania w Pythonie (13-18 lat)

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

Zachęcamy do obejrzenia filmików, w których mówimy dlaczego warto wziąć udział w naszych warsztatach (linki poniżej):

grupa 9-12 lat https://www.youtube.com/watch?v=dDYclimXjeg&t=3s

grupa 13-18 lat https://www.youtube.com/watch?v=M9d5-apix_Q&t=5s

W związku z ograniczoną liczbą miejsc warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:

>>> "Szkoła z Gigantami" - zapisy dla uczniów <<<

Dodatkowo, wszystkich rodziców oraz opiekunów zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie “Bezpieczny Internet ONLINE”. Będą to darmowe warsztaty adresowane specjalnie do rodziców. W trakcie webinaru zostaną przedstawione zagrożenia czyhające na użytkowników Internetu oraz zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Podczas warsztatów nasi trenerzy edukują m.in. o tym, czym jest dark web oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi.

Webinar odbędzie się w kilku terminach: 7.05., 11.05., 14.05, 21.05. Aby wziąć udział w warsztatach “Bezpieczny Internet ONLINE” dla rodziców oraz opiekunów należy dokonać rejestracji poprzez następujący link:

>>> "Bezpieczny Internet ONLINE" - zapisy dla rodziców oraz opiekunów <<<

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach poświęconych podstawom programowania oraz zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w Internecie.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy, bądź telefoniczny pod numerem: 22 112 10 63

Z pozdrowieniami,
Giganci Programowania