Bajki terapeutyczne

powstały z myślą o dzieciach, które na ścieżce swojego rozwoju spotykają mnóstwo zdarzeń, sytuacji i przeżywają przy tym całą gamę emocji. Nie wszystkie zjawiska są w stanie zrozumieć, nie ze wszystkim potrafią sobie poradzić. Bajki terapeutyczne to swoista bajkoterapia, która doskonale tłumaczy dzieciom, co dzieje się w ich życiu z dziecięcej perspektywy. W zależności od trudności danego dziecka, można dostosować treść bajki.

Może być to bajka o samotności, stracie kogoś bliskiego, strachu przed ciemnością, lęku separacyjnym, rozwodzie rodziców - wszystko to, co może się zdarzyć, czego dziecko samo nie może zrozumieć, bądź zaakceptować. Bajkoterapia ma służyć redukcji lęku u dzieci wywołanego różnymi czynnikami. Najbardziej znaną autorką bajek terapeutycznych w Polsce jest psycholog Maria Molicka. Ale autorem tych bajek może być każdy rodzic dla swojego dziecka.Poniżej link do słuchowiska bajek Marii Molickiej. Może będzie dla kogoś inspiracją.