Nauka przez doświadczenie oraz kontakt ucznia z fizycznym przedmiotem czy modelem jest według wielu badań znacznie skuteczniejsza niż posługiwanie się opisami i zdjęciami. W ramach #Laboratorium Przyszłości szkoła nabyła długopisy Banach 3D. Są łatwe w obsłudze i nadają się do samodzielnego użycia przez uczniów na każdej lekcji i na zajęciach dodatkowych. Obiekty powstają już po kilku minutach. Ze względu na możliwość aplikowania różnokolorowych filamentów, powstają czasami ciekawe modele. Zajęcia z długopisami 3D integrują uczniów i uczą współpracy. Nasi uczniowie już podjęli pierwsze wyzwania. Nie wszystkie początki były proste, ale ile radości z tworzenia własnych niepowtarzalnych modeli.