Kodowanie i programowanie

Kodowanie, programowanie – naukę programowania najlepiej rozpocząć już od najmłodszych lat. Ucząc się kodowania i programowania dzieci rozwijały kreatywność, twórcze i logiczne myślenie. Dzieci doświadczały również sprawczości, bo tworzyły, konstruowały coś co działa. Dodatkowo prowadzone przeze mnie w ramach Edu(R)Ewolucji zajęcia „Robotyki” uczyły też rozwijania problemów i przewidywania skutków użycia określonych rozwiązań oraz - co bardzo ważne – uczyły współpracy, wspólnego rozwiązywanie problemów i rozwijały fascynację robotyką.

Dzieci kodowały i programowały również podczas nauczania zdalnego. Wykorzystywały do tego wirtualną matę do kodowania oraz wirtualne puzzle do Ozobota. Przy pomocy tego narzędzia dzieci kodowały wirtualne trasy dla Ozobota.

KodowanieRobotykaMata do kodowaniaScratch i nie tylko

Filmiki: 

video 1.mp4 

video 2.mp4 

video 3.mp4 

video 4.mp4 

video 5.mp4

Partnerzy i linki

 

nabor 1

egzamin osmoklasisty matematyka logo

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.