22 IX dzieci z klasy 2a rysowały plakaty propagujące Europejski Dzień bez Samochodu, bo mają świadomość, jak ważne dla zdrowia jest czyste powietrze. Rysując, cieszyły się jeszcze letnią pogodą.

Kodowanie i programowanie

Kodowanie, programowanie – naukę programowania najlepiej rozpocząć już od najmłodszych lat. Ucząc się kodowania i programowania dzieci rozwijały kreatywność, twórcze i logiczne myślenie. Dzieci doświadczały również sprawczości, bo tworzyły, konstruowały coś co działa. Dodatkowo prowadzone przeze mnie w ramach Edu(R)Ewolucji zajęcia „Robotyki” uczyły też rozwijania problemów i przewidywania skutków użycia określonych rozwiązań oraz - co bardzo ważne – uczyły współpracy, wspólnego rozwiązywanie problemów i rozwijały fascynację robotyką.

Odpowiedzialność za proces uczenia się
Powoli zbliża się koniec roku szkolnego, czas więc na rozpoczęcie podsumowywania naszej wspólnej pracy w klasie 1a. W ramach Budzących się szkół kładziemy nacisk na przenoszenie na dzieci odpowiedzialności za proces uczenia się – oczywiście stosownie do wieku i możliwości dzieci.

Rozwijanie kompetencji czytelniczych

Trzeba czytać, by nadążyć za zmianami we współczesnym świecie. Książka uczy bawi i wychowuje oraz chroni przed uzależnieniem od komputerów i telewizorów. W klasie ustanowiliśmy czwartek dniem czytania dla dzieci. Tego dnia dzieci czytały dzieciom książki i teksty, które same wybrały i przygotowały w domu do prezentacji na forum klasy. Podczas nauczania zdalnego kontynuowały rozwijanie swoich zainteresowań czytelniczych – dzieci założyły m.in. Pudełko Lekturowe oraz prowadziły swoje Lekturowniki.

Praca z lekturą może odbywać się metodą projektu również podczas zajęć – zdobywanie przez dzieci informacji z wykorzystaniem Internetu w komórkach, klasowego laptopa, biblioteki szkolnej, podręczników. Dzieci wykonywały zadanie głównie w małych grupkach i z ogromnym zaangażowaniem dowiadywały się wielu ciekawych informacji o Eskimosach, biegunie północnym i południowym.

Partnerzy i linki

 soit logo

nabor 1

egzamin osmoklasisty matematyka logo

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Budząca się szkoła

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.