Amelia Romaniec swoją przygodę z tańcem rozpoczęła mając 3 lata, w bydgoskiej szkole tańca Bailamos na Szwederowie. Początkowo uczęszczała na zajęcia dla brzdąców, następnie zaczęła próbować swoich sił w tańcu towarzyskim tworząc duet z Maksymilianem Lasota. Rok temu dołączyli do formacji tanecznej Bailamos Junior. Obecnie trenują w nowej siedzibie macierzystej szkoły tańca przy ul. Fordońskiej 74 w Bydgoszczy.

Formacja prezentuje latynoamerykańską choreografię zawierającą w sobie style tj.: cha cha, samba, rumba, jive oraz elementy akrobatyki.

Odniosła już liczne sukcesy m.in.:

- 1 miejsce na VI Międzynarodowym Turnieju Formacji Standardowych i Latynoamerykańskich Radom Open 2017 (25.03.2017r.)

- 1 miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcu Artystycznym WADF 2017 Parzniew (1.04.2017r.)

- 2 miejsce w kategorii inne formy do 9 lat na XII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Solo Duet Bydgoszcz (22-23.04.2017r.)

- 2 miejsce na Fale Loki Koki Dance Festival Bydgoszcz (3-4.06.2017r.)

- 4 miejsce w tańcach latynoamerykańskich w kat. do 12 lat podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Opolu Lubelskim (9.09.2017r.)

- 1 miejsce w kat. Dance Show Latin American Style Large Teams Juveniles Warszawa (1.10.2017r.)

Największym sukcesem jest zdobycie 2 miejsca podczas Mistrzostw Świata WADF WORD DANCE CHAMPIONSHIP w czeskim Libercu 20.11.2017r.