Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wzięli udział w nietypowych lekcjach historii: sala 209 zamieniła się we wtorek w escape room, w której uczniowie klas 6-8 rozwiązywali różne zagadki dotyczące drogi Polski do niepodległości, a tylko współpraca całej klasy gwarantowała uzyskanie kodu do ,,skrzyneczki” z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.

Z kolei uczniowie kl. 4-5 zmierzyli się z quizem wiedzy. W ramach obchodów powstał też niezwykły koncert. Klasy zaśpiewały w salach wybrane przez siebie pieśni patriotyczne, a występy nagrały w formie filmików i mogliśmy je obejrzeć na holu. Drugie piętro szkoły zostało udekorowane pracami: wykonanym przestrzennie przez uczniów godłem Polski oraz napisanymi na lekcjach języka polskiego życzeniami i listami do Ojczyzny.

W środę 10 listopada o godz. 11.11 cała społeczność szkolna włączyła się do akcji ,,Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.