Nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej  w dniu 27 października 2021 r.

przerwa na czytanie

Celem akcji była :

-  promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

-  integracja środowiska szkolnego;

-  pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

-  zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W tygodniu poprzedzającym akcję uczniowie wzięli udział w konkursie na plakat „Dlaczego warto czytać książki?”. Powstały niezwykle interesujące prace promujące czytelnictwo. Plakaty ozdobiły hol szkoły.

Po wcześniejszych przygotowaniach, w środę 27 października 2021 r. rozpoczęto bicie rekordu w czytaniu na przerwie. W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły. Uczestnicy akcji przynieśli w tym dniu swoje książki, niektórzy wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej. Dla uczniów klas 1-3, którzy jeszcze nie opanowali umiejętności czytania, zorganizowano kąciki czytelnicze, w których przedstawiciele Samorządu Szkolnego czytali na głos. Najmłodsi uczniowie poznali sympatycznego  psa Elfa, wraz z archeologiem udali się na wykopaliska i dowiedzieli się jak cudowna jest Panama.

Uczniowie klasy 2 b wraz z wychowawcą panią Anną Szot przebrali się za bajkowe postacie i zorganizowali w swojej klasie dzień czytania.

Czytano  w klasach, na korytarzu, czytano na boisku szkolnym i oczywiście w bibliotece.

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytania na przerwie. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie”.