Tradycją naszej szkoły są organizowane co roku we wrześniu obchody Dnia Patrona. W tym roku uroczystość odbyła się w środę 29 września, wówczas uczniowie wszystkich klas uczcili  pamięć Bohaterów Westerplatte.

Na holu drugiego piętra została przygotowana stacja zadań, w której każda klasa 4-8 po kolei brała udział. Poza zadaniami sprawdzającymi wiedzę o Patronie Szkoły, pojawiły się też zadania artystyczne, układanie puzzli ze zdjęć z Westerplatte, czy uzupełnianie tekstu wiersza K. I. Gałczyńskiego ,,Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”.

Stanowiska zorganizowali uczniowie klasy 6a w ramach Dnia Samorządności. Po wykonaniu zadań uczniowie zostali zaproszeni na prezentacje multimedialne przygotowane w ramach szkolnego konkursu historycznego. Uczniowie obejrzeli wystawę prac plastycznych i przestrzennych przedstawiającą Pomnik Obrońców Wybrzeża, a następnie każda klasa miała okazję na tle dekoracji wykonać pamiątkowe zdjęcie. Tego dnia w czasie dużych przerw została także przeprowadzona akcja pt. ,,Koszyczek pytań o Patronie”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, były także wyświetlane na holu materiały multimedialne i fragmenty filmu o Westerplatte. W ramach lekcji języka polskiego, historii i plastyki przez cały tydzień realizowane były treści związane z Patronem Szkoły.

Dzieci z klas 1-3 wraz z wychowawcami obejrzały film  o bohaterskiej obronie Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, wykonały białe i czerwone kwiaty, które zawiesiły na gazetce poświęconej  Obrońcom Westerplatte, a następnie oglądały wystawkę prac wykonaną przez uczniów klas starszych.