W dniach od 15-19 marca w ramach akcji edukacyjnej uczniowie naszej szkoły poszerzali wiedzę o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu. Mózg to prawdziwy Superbohater? Dzięki niemu potrafimy czytać książki, zapamiętywać przepisy na ulubione dania, złożyć nawet najbardziej skomplikowaną konstrukcję z klocków LEGO, uczyć się obsługiwać nowe urządzenia, pamiętać wspomnienia sprzed wielu lat.

Odpowiada za to, że zapamiętujemy, doświadczamy uczuć, podejmujesmy decyzje, mówimy, nie masz kłopotów z chodzeniem czy poruszaniem się w terenie. To dzięki niemu rozwija się technologia, powstają nowe wynalazki, odkrywa się to, co do tej pory było nieodkryte. Dlatego ważne jest, by wiedzieć jak o niego zadbać, by codziennie był w stanie sprostać takim wyzwaniom! Potrzebuje odpowiedniej diety, snu, ale także aktywności fizycznej i umysłowej.

Podczas tygodnia mózgu klasa 5a zgłębiła temat: Nie tylko matematyczne właściwości mózgu. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pracują poszczególne półkule i za co są odpowiedzialne. Dzieci zobaczyły również film o Postrzeganiu 3D. Ważnym elementem tego tematu był rysunek ulicy w perspektywie zbieżnej, gdzie symetria i umiejętność widzenia przestrzennego ma ogromne znaczenie. Zgodnie przyznaliśmy również, że matematyka i plastyka potrafią się niekiedy wspaniale uzupełniać a wiedza obu przedmiotów i wyobraźnie przestrzenna po prostu pomagają żyć:-)

W ramach akcji zoganizowano konkurs - Jak wyobrażasz sobie swojego SUPERBOHATERA?
Tak Mikołaj wyobraża sobie SUPERBOHATERA...

Mikołaj Schmidt dzień mózgu

Na lekcjach języka angielskiego - "What makes you you" (czyli Co czyni Ciebie Tobą)