Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – infolinia

phone 388838 1280

„Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży , rodziców oraz nauczycieli” daje możliwość rozmowy w trudnościach, które spotykają szczególnie uczniów w poszczególnych etapach rozwoju. Obecna sytuacja związana z izolacją również wpływa na wzrost lęku i rozluźnienie relacji międzyludzkich. Każdy kto czuje, że nie jest w stanie poradzić sobie ze swoim problemem może skorzystać z pomocy konsultantów.

Numer telefonu zaufania został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przy wsparciu Fundacji ITAKA.

Ważne!

0 800 080 222 – konsultanci odpowiedzą na twoje pytania, doradzą, co możesz zrobić w swojej sytuacji. Nie musisz się przedstawiać, masz zapewnioną dyskrecję.

0 800 080 222 – to nie jest numer ratunkowy. Jeśli twoja sprawa wymaga natychmiastowej interwencji policji, pogotowia albo straży pożarnej – zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Jeżeli nie chcesz rozmawiać przez telefon – wejdź na stronę Linia dzieciom i opisz swój problem w wiadomości, możesz też porozmawiać na czacie