Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Moi drodzy!

Dnia 17.05 obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego. Z tej okazji warto zastanowić się nad niezwykłymi zdobyczami technologii informacyjnej, która usprawnia nasze życie na wielu płaszczyznach.

Jest to jednakże również doskonała sposobność do refleksji nad tym, jak z tego dobrodziejstwa rozsądnie korzystać. Pamiętajmy, że telefon lub Internet znacznie ułatwiają życie, ale nie mogą go zdominować. Trzeba wiedzieć, że nadużywanie multimediów prowadzi do uzależnienia, a więc staje się zagrożeniem dla naszego życia. Umiar i rozsądne korzystanie z zasobów nowoczesnych technologii pozwoli w pełni kontrolować nasze życie. Aby pamiętać o tym, że nie żyjemy tylko po to, by spędzać czas przed komputerem lub telefonem w ręku, proponuję Wam eksperyment - dzień bez multimediów. Sprawdźcie, czy dacie radę wytrzymać 24 godziny bez korzystania z telefonu i komputera. Oczywiście wybierzcie sobie sobotę lub niedzielę, bo wtedy nie ma zdalnego nauczania ;-) Co można robić w tym czasie? Możliwości jest mnóstwo. Można czytać książkę, pograć w gry planszowe z rodziną, pójść na spacer, przejażdżkę rowerową lub wiele, wiele innych. Ciekawe kto da radę...Jeżeli nie wytrzymacie to znak, że telefon lub komputer za bardzo wkroczyły w Waszą codzienność i nie jest to dobry sygnał. Jeżeli Wam się uda - doskonale! Po eksperymencie - udanym lub nieudanym - zapiszcie sobie na kartce, jakie uczucia towarzyszyły Wam podczas eksperymentu. Ile razy chcieliście zrezygnować. Co robiliście, aby mijał Wam czas. Porozmawiajcie też o swoich refleksjach ze swoimi bliskimi. Proszę też, abyście przesłali mi informację, czy udało Wam się wytrzymać i jakie towarzyszyły Wam myśli podczas eksperymentu. Trzymam kciuki!!!Czekam na Wasze refleksje.