Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Moi drodzy!

Dnia 17.05 obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego. Z tej okazji warto zastanowić się nad niezwykłymi zdobyczami technologii informacyjnej, która usprawnia nasze życie na wielu płaszczyznach.

Jest to jednakże również doskonała sposobność do refleksji nad tym, jak z tego dobrodziejstwa rozsądnie korzystać. Pamiętajmy, że telefon lub Internet znacznie ułatwiają życie, ale nie mogą go zdominować. Trzeba wiedzieć, że nadużywanie multimediów prowadzi do uzależnienia, a więc staje się zagrożeniem dla naszego życia. Umiar i rozsądne korzystanie z zasobów nowoczesnych technologii pozwoli w pełni kontrolować nasze życie. Aby pamiętać o tym, że nie żyjemy tylko po to, by spędzać czas przed komputerem lub telefonem w ręku, proponuję Wam eksperyment - dzień bez multimediów. Sprawdźcie, czy dacie radę wytrzymać 24 godziny bez korzystania z telefonu i komputera. Oczywiście wybierzcie sobie sobotę lub niedzielę, bo wtedy nie ma zdalnego nauczania ;-) Co można robić w tym czasie? Możliwości jest mnóstwo. Można czytać książkę, pograć w gry planszowe z rodziną, pójść na spacer, przejażdżkę rowerową lub wiele, wiele innych. Ciekawe kto da radę...Jeżeli nie wytrzymacie to znak, że telefon lub komputer za bardzo wkroczyły w Waszą codzienność i nie jest to dobry sygnał. Jeżeli Wam się uda - doskonale! Po eksperymencie - udanym lub nieudanym - zapiszcie sobie na kartce, jakie uczucia towarzyszyły Wam podczas eksperymentu. Ile razy chcieliście zrezygnować. Co robiliście, aby mijał Wam czas. Porozmawiajcie też o swoich refleksjach ze swoimi bliskimi. Proszę też, abyście przesłali mi informację, czy udało Wam się wytrzymać i jakie towarzyszyły Wam myśli podczas eksperymentu. Trzymam kciuki!!!Czekam na Wasze refleksje.

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.