Wszyscy przynudzają "czytaj książki"?

Jeżeli nie czytasz wielu książek to nauczyciele i rodzice pewnie nieustannie Cię pouczają, że masz czytać, bo...

No właśnie, bo co?

Filozof Blaise Pascal stwierdził kiedyś, że (w dużym skrócie) warto wierzyć w Boga, skoro to nic nie kosztuje, a można dużo zyskać. Przełóżmy to na książki.

Nie lubisz czytać, a ciągłe zmuszanie ostatecznie Cię zniechęciło? Potraktuj to jako korzyść, a nie karę. Może warto spróbować?

Stwierdzenie "nie lubię książek" jest kompletną bzdurą. To tak jakby powiedzieć "nie lubię filmów albo "nie lubię jeść".

Każdy lubi jakiś film. Książki są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś co go zachwyci. Trzeba tylko poszukać, zamiast opowiadać, że książki są nudne, gdy przeczytało się dziesięć z nich, które akurat nie przypadły do gustu.

Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji "Dlaczego warto czytać?"

pdfWarto czytać.pdf