Szlachetna Paczka 2019” w naszej szkole

Serdecznie zapraszamy Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

szlachetna paczka

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy „Szlachetna Paczka”, która jest realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, tak, aby była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W ramach tej akcji udzielana jest pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych.

Z internetowej bazy danych wybrałyśmy rodzinę, która zasługuje na naszą pomoc! To pani Natalia i pan Mariusz.

Pani Natalia i pan Mariusz mimo młodego wieku zostali mocno doświadczeni przez życie. Nie mogą liczyć na wsparcie rodziny, mają tylko siebie. Żyli skromnie, czasami ledwo starczało na jedzenie. Sytuacja stała się dramatyczna, gdy pan Mariusz stracił pracę z powodu zamknięcia restauracji. Rodzina straciła płynność finansową. Do tego właściciel wynajmowanego mieszkania wypowiedział umowę. Obecnie pan Mariusz pracuje i wynajął kawalerkę, jednak standard ich życia jest daleki od tego wymarzonego. Przychód rodziny to 1850 zł, a wydatki 1310 zł, co po przeliczeniu daje na 1 członka rodziny dochód 270 zł na miesiąc.

W jaki sposób możemy pomóc?

W dniach od 19.11.2019 do 05.12.2019 r. można przynosić do szkoły poniższe artykuły i włożyć je do skrzyni, która znajduje się na holu II piętra.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

  1. Żywność (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, dżem, olej, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach) odciąży domowy budżet.
  2. Środki czystości (proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów) pomogą w utrzymaniu czystości.
  3. Wyposażenie mieszkania (kołdra 200x200, pościel 200x200 (poszwy, prześcieradło, koc, poduszka, ręczniki ). Te rzeczy pozwolą zwiększyć komfort mieszkania.

Ponadto dla p. Natalii potrzebna jest bluza rozmiar L (przejściowa) i spodnie rozmiar XL (przejściowe) oraz nowe adidasy nr 38.

Szczególne upominki to kosmetyki – p. Natalia, zegarek – p. Mariusz.

Przygotowanie paczki

Jesteśmy jedynym Darczyńcą dla Rodziny. Po wybraniu jej przez Nas nikt inny nie będzie przygotowywał dla niej pomocy.

Wybierając Rodzinę, decydujemy się w pierwszej kolejności zaspokoić

3 kluczowe potrzeby, które Rodzina wymieniła w opisie. Wszystkie wymienione rzeczy są dla Rodziny bardzo ważne.

 

Rzeczy, które podarujemy Rodzinie, powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane, niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotujmy paczkę tak, aby osoby, których nią obdarujemy, poczuły się naprawdę wyjątkowo.

Przygotowana paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.

Razem zmienimy losy rodziny w potrzebie! Nie bądźmy obojętni. Potrzebująca rodzina czeka na naszą pomoc. Pamiętajmy, że nic tak pozytywnie nie nastraja, jak pomoc innym!

Gotowi? ZATEM POMAGAMY!!!

opiekunowie SKW

POTRZEBUJĄCY CZEKAJĄ NA NASZĄ POMOC

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.