Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, przypadającego 21 listopada. Jest to święto, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W 1973 roku bracia Brian i Michael McCormack podjęli inicjatywę życzliwości, która była sprzeciwem wobec konfliktu zbrojnego między Egiptem a Izraelem. Bracia chcieli w ten sposób nakłonić rządzących do rozwiązywania konfliktów w sposób pokojowy.

 

W dzisiejszych czasach Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień ma na celu ukazanie, że życzliwość pozwala budować przyjazne relacje między ludźmi. Czasami wystarczy uśmiech lub dobre słowo, żeby poprawić komuś humor.

Tego dnia uczniowie, którzy należą do Szkolnego Klubu Wolontariatu, przybliżyli genezę tego święta oraz dzielili się z innymi uśmiechami, rozdając buźki, które wcześniej sami przygotowali. Ich koledzy i koleżanki z radością przyjęli ten gest.

20191121 101151

20191121 101200

20191121 101327

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.