Udział w zbiórce trwałej żywności z okazji Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem

Dnia 16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem i tego dnia pojechałyśmy do siedziby PCK, aby wręczyć zebraną żywność przez uczniów naszej szkoły. Przekazałyśmy dla najbardziej potrzebujących pięć toreb żywności.

Ta, po przepakowaniu, zmieściła się w dwóch, dużych koszach. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się w akcję PCK. „Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem”. Natomiast celem zbiórki żywności było  zwrócenie uwagi na to, problem głodu dotyczy wielu osób i nie  jest prawdą, iż nic nie można zrobić.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom i ich rodzicom za dar serca. Opiekunowie SKW

20191016 085549 20191016 092159

20191022 065803

Przydatne linki

logo certyfikatu szkoła

Emic kolor i wojewoda
edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.