Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. W tym czasie warto pamiętać o bliskich i przyjaciołach. Dlatego z tej okazji uczniowie klas 1b, 3a, 3b i 6b wzięli udział w warsztatach scrapbookingu, podczas których wykonali piękne kartki świąteczne. Nie zabrakło na nich zajączków, pisanek oraz kurczaków. Kartki wielkanocne oraz życzenia z nich płynące to tradycja, którą warto pielęgnować. Składamy wszystkim wirtualne życzenia Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka oraz samych słonecznych dni.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy  w naszej szkole w ramach "Tygodnia języków i kultur”. Po językach obcych i kulturze celtyckiej uczniowie klas 4-8 zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi języka polskiego.

W 1974 roku Pałac Młodzieży otworzył swoje podwoje dla dzieci i młodzieży z Bydgoszczy i okolic. W tym roku obchodzimy jubileuszowe, 50. urodziny. Przez ten czas gościliśmy dziesiątki tysięcy uczestników. Może byłeś jednym z nich? Prosimy, by podzielili się Państwo swoimi wspomnieniami. Kto z Was brał udział w zajęciach z ruchu drogowego, szycia, chóru, a może innych? Czy posiadacie zdjęcia, unikatowe gazetki lub inne materiały? Czekamy na ciekawostki, pałacowe „smaczki  i wieści z dawnych lat. Do 30 czerwca 2024 r. będziemy zbierać Państwa wspomnienia – piszcie do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do kontaktu! Jubileuszowa publikacja „Mój Pałac”, zawierająca wspomnienia dawnych uczestników, ukaże się w połowie września w formie elektronicznej na stronie internetowej Pałacu Młodzieży.

Dziś, 21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa.

18 marca, obchodzimy Światowy Dzień Mózgu, święto poświęcone jednemu z najbardziej fascynujących organów w ludzkim ciele. Ten dzień nie tylko celebruje znaczenie mózgu dla naszego codziennego funkcjonowania, ale także podkreśla potrzebę troski o jego zdrowie i rozwój. W naszej szkole odbyły się tematyczne zajęcia, prelekcje filmów, powstały szkolne gazetki.

Zapraszamy do udziału w zbiórce odzieży i obuwia dla dzieci i młodzieży, zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.