Na początku czerwca uczniowie trzech klas drugich z naszej szkoły rozpoczęli przygodę z teatrzykiem kamishibai. Dzieci poznały opowiadanie pana Tomasza Trojanowskiego pt. „Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?” z ilustracjami pani Agnieszki Antoniewicz wystawioną w teatrzyku  kamishibai.

Opowiadanie w bardzo interesujący sposób przybliżyło tematykę globalnego ocieplenia, co było pretekstem do rozmowy o zachowaniach proekologicznych. Uczniowie dowiedzieli się, że Puszcza Amazońska i inne lasy tropikalne mają ogromny wpływ na klimat całej ziemi. Niszcząc lasy tropikalne człowiek zmienia naturalny obieg wody w przyrodzie, a to powoduje susze.

Dzieci miały okazję uruchomić swoją wyobraźnię, okazało się, że posiadają na ten temat sporą wiedzę.

Kolejnym etapem spotkania była zabawa ruchowa pt. ”Zaczarowany las”, zagadki, łączenie w pary zwierzęcia z jego ulubionym pokarmem, dopasowywanie do podanych cech nazwy zwierzątka, musiały również wymienić po dwa zwierzątka,które zasypiają na zimę, mieszkają w morzach i oceanach, pochodzą z Afryki, żyją w krainie wiecznego lodu, robią zapasy na zimę, są drapieżnikami.

Zajęcia bardzo zaciekawiły uczniów, zabawy ruchowe i zagadki utrwaliły wiadomości.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.