Mijają 63 lata od heroicznego spalenia masztu stacji zagłuszającej Radio Wolna Europa. Wydarzenia Bydgoskiego Listopada 1956 roku przeszły do historii jako symbol walki z cenzurą i systemem totalitarnym.

Podczas uroczystości rocznicowych 17.11.2019r.  na Wzgórzu Dąbrowskiego, gdzie znajdowała się „zagłuszarka”, upamiętniono uczestników tamtych wydarzeń. W uroczystościach brał udział poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 61 oraz samorządowcy, historycy i mieszkańcy miasta. Udział naszych przedstawicieli został zarejestrowany również w mediach:

 

Zag1Zag4 

Zag2 Zag6

Zag5

Zag3

 

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.