Mijają 63 lata od heroicznego spalenia masztu stacji zagłuszającej Radio Wolna Europa. Wydarzenia Bydgoskiego Listopada 1956 roku przeszły do historii jako symbol walki z cenzurą i systemem totalitarnym.

Podczas uroczystości rocznicowych 17.11.2019r.  na Wzgórzu Dąbrowskiego, gdzie znajdowała się „zagłuszarka”, upamiętniono uczestników tamtych wydarzeń. W uroczystościach brał udział poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 61 oraz samorządowcy, historycy i mieszkańcy miasta. Udział naszych przedstawicieli został zarejestrowany również w mediach:

 

Zag1Zag4 

Zag2 Zag6

Zag5

Zag3

 

Przydatne linki

logo certyfikatu szkoła

Emic kolor i wojewoda
edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.