Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

12 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.To był wyjątkowy dzień dla wszystkich pierwszaczków, w którym uczestniczyły p. dyrektor, p wicedyrektorki, rodzice, dziadkowie. Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali wprowadziła wszystkich w uroczysty nastrój. Uczennica klasy VII przywitała wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów. Wspólnie z uczniami klas IV prowadzili z wielkim zaangażowaniem uroczystość ślubowania, sprawdzając poprzez zadawane pytania gotowość uczniów do uzyskania miana pełnoprawnego ucznia naszej szkoły. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą i umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Pomyślnie zdali test z wiedzy o dobrym zachowaniu w szkole. Rozwiązywali zagadki szkolne. Wszyscy spisali się „na medal”. Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez p. dyrektor, dokonanego specjalnym długim ołówkiem. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone. Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: akty pasowania, zeszyt, a także legitymacje. Po ceremonii dzieci obdarowane zostały słodkościami i pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.