W piątek 28 kwietnia uczniowie klas 4-6 wzięli udział w apelu z okazji majowych świąt. Zaśpiewali wspólnie hymn państwowy, a następnie przypomnieli obchodzone  w Polsce w pierwszych trzech dniach maja trzy ważne święta: Międzynarodowe Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 maja.

Nie zapomnieli także o obchodzonej 1 maja rocznicy wstąpienia Polski do UE oraz przypadającym 8 maja Dniu Zwycięstwa.

Forma obchodów była w tym roku nieco inna. Uczniowie klas 4-6 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w quizie wiedzy na temat majowych świąt. Mogli na forum udzielać odpowiedzi do pojawiających się na ekranie pytań, a następnie sprawdzać ich poprawność. W ten sposób uczniowie utrwalili wiedzę na temat symboliki barw narodowych, obrad Sejmu Wielkiego i okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jej twórców. Przewodniczący wszystkich klas przeczytali wybrane artykuły obowiązującej Konstytucji RP dotyczące praw i obowiązków obywateli.

Uczennica klasy 6c Alicja Nawrocka zagrała na flecie fragment „Mazurka Trzeciego Maja”, a soliści – Sebastian Majewski, Natalia Roszak, Oliwia Biesek, Wiktoria Sobieraj i Zuzanna Waliszewska - zaprosili całą publiczność do wspólnego śpiewania piosenki  pt. „Taki kraj”. Oliwia Biesek i Agnieszka Smoczyńska zachwyciły solowym wykonaniem utworów pt. „Flaga” i  „Tu wszędzie moja Ojczyzna”.