Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza w czerwcu 2019 r. na warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych oraz na warsztaty wsparcia dla rodziców uzdolnionych dzieci i młodzieży:

05.06.2019, godz. 10:00

„Poradnia Rozwoju Zdolności” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych

Siódme i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane są do zdolnych uczniów szkół ponadpodstawowych/ ponadgimnazjalnych.

Spotkanie zatytułowane „Trening twórczości dla uczniów zdolnych” odbędzie się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2).

Istotą wydarzenia jest kształcenie i stymulowanie specyficznych zdolności poznawczych szczególnie: abstrahowania, dokonywania skojarzeń, myślenia metaforycznego oraz transformacji

a także elastyczności i giętkości myślenia.  Służą do tego specjalnie opracowane zadania oraz techniki.

Ponadto program warsztatu wzbogacony będzie o ćwiczenia wzmacniające samoocenę uczestników oraz integrujące grupę.

Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzą je specjaliści

Zespołu opieki nad uczniami z trudnościami szkolnymi i zdolnościami kierunkowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy:

Grażyna Ledzińska (psycholog) i Beata Walasek (pedagog).

Przewidywany czas spotkania - ok. 2,5 godziny zegarowe.

Ilość miejsc ograniczona! Z jednej placówki można zgłosić maksymalnie 5 osób. Przyjmowane są tylko zorganizowane grupy z opiekunem z danej szkoły.

Zgłoszenia osób, grup prosimy kierować do 3 czerwca 2019 r. do Moniki Grzybowskiej, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 52 371 26 56.

14.06.2019, godz. 16.00

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - warsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych

Zapraszamy na piąte i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży

„Strach ma wielkie oczy, czyli jak pomóc dzieciom oswajać ich lęki (profilaktyka zaburzeń nastroju u dzieci i nastolatków).

Spotkanie odbędzie się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2).

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog

Magdalena Dunajska (pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum w Bydgoszczy).

Przewidywany czas spotkania - ok. 3 godziny zegarowe.

Zgłoszenia do 13 czerwca 2019 r.

Koordynator Programu „Zdolni znad Brdy”

tel. kom. 533 18 23 26

www.edu.bydgoszcz.pl