Tego dnia uczniowie omawiali na zajęciach zagadnienia związane ze zjawiskiem agresji. Podczas zajęć "Spójrz Inaczej" dowiedzieli się jakie są przyczyny powstawania agresji i jak można ją zatrzymać. Dowiedzieli się także jak kontrolować gniew. Podczas katechezy uczniowie dowiadywali się  jak agresja niszczy relacje międzyludzkie.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji

Na lekcjach muzyki i informatyki uczniowie wysłuchali piosenki - STOP przemocy

Klasa 5b na lekcjach informatyki tworzyła prezentację w Jamboardzie

stop przemocy i agresji 1stop przemocy i agresji 2

Stop przemocy i agresji 1 1

pdfKrzysztof i Robert.pdf pdfWeronika i Zuzia.pdf

Uczniowie klas 5, 6 i 8 mieli spotkania ze Strażnikami Miejskimi, którzy omawiali konsekwencje zachowań agresywnych, szczególnie dziejących się w wirtualnym świecie. Hejt, cyberprzemoc i zagrożenia wynikające z niekontrolowanego użytkowania sieci mogą być czynnikiem zagrażającym bezpieczeństwu dzieci.

Młodsi uczniowie z klas 1- 3 mieli okazję poznać przemiłą Melę, labradora, który na co dzień towarzyszy Pani Stellii Michalskiej, strażniczce miejskiej w jej codziennej pracy. Dzięki zajęciom z udziałem psa, dzieci dowiadują się jak należy unikać zagrożeń ze strony zwierząt, je należy je traktować oraz jak o nie dbać.

To był pracowity dzień w naszej szkole!

zdjęcie pies 1